Prawo konsumenta do zwrotu 

Konsument, który zakupił towar w sklepie bsport.pl może skorzystać z prawa przysługującego przy zawieraniu umowy na odległość i w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym Klient wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Klienta weszła w posiadanie rzeczy. Za moment ten uznawany jest dzień dostarczenia towaru przez kuriera/pocztę.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Klien winien poinformować Sklep o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, lub pocztą elektroniczną). Wzór wniosku dostępny jest pod tym adresem.

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy, Sklep zwraca Klientowi wszystkie otrzymane od Państwa płatności za towary oraz koszt jego wysyłki poniesionego przy zakupie (wysyłka rzeczy od sprzedawcy do kupującego) – do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie (a więc bez dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sklep).

Koszt odesłania towaru do przedsiębiorcy w sytuacji odstąpienia od umowy zawartej na odległość ponosi konsument. Przesyłki wysłane na koszt Sklepu nie zostaną odebrane.

Zwrotowi nie podlega towar używany. W odniesieniu do prawa odstąpienia od umowy, kupujący ma prawo ocenić i sprawdzić towar, ale tylko w taki sposób w jaki mógłby to uczynić w sklepie stacjonarnym (czyli sprawdzić jego kompletność czy parametry techniczne). Klient nie może bowiem normalnie użytkować rzeczy, w przeciwnym razie odstępując od umowy może zostać obciążony dodatkowymi kosztami w związku ze zmniejszeniem jej wartości.

Zwrot towaru bez oryginalnego opakowania lub w opakowaniu zniszczonym (przekraczające zasady otwarcia celem ocenienia i sprawdzenia towaru wynikające z punktu 7.7.) może oznaczać obniżenie wartości towaru i skutkować zmniejszeniem wysokości kwoty zwrotu.

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów dotyczących towarów

- używanych

- z uszkodzonym opakowaniem, jeśli spowodowało to zużycie lub zniszczenie towaru

- wykonanych pod zindywidualizowane potrzeby klienta (np. koszulka z nadrukiem

Do zwracanego towaru dołączyć należy dowód zakupu.

Zwrotu środków wynikających z odstąpienia od umowy Sklep dokonuje niezwłocznie od momentu uzyskania informacji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy, nie później niż w ciągu 14 dni. Sklep może wstrzymać się ze zwrotem do momentu otrzymania zwracanego przez klienta towaru. Zwrotu płatności zostaje dokonany w tej samej formie, w jakiej klient dokonał zapłaty, np. przelewem na numer rachunku bankowego wskazany przez Klienta.

Zwracany towar wysyłać należy na adres: SNK Bartosz Cirocki, ul. Raduńska 4, 83-330 Borkowo. Na wskazany adres lub e-mail sklep@sportnakaszubach.pl należy przesyłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy.